fbpx

Pod projektem této dřevostavby, která vyroste na úpatí Moravskoslezských Beskyd, je podepsaný architekt Ivo Joura, spolu s klientem jsme dotvořili jeho vnitřní prostory. Konstrukce domu je navržena ze skládaných hranolů z masivního dřeva, které jsou v interiéru pohledově přiznané. Na podlahu bylo vybráno bambusové dřevo a rovněž převážná část zejména vestavěného nábytku na míru je dřevěná. Styl interiéru tak odráží charakter horského prostředí i rekreační účel objektu. 

 

Stavbu tvoří dvě hmoty propojené komunikačním krčkem. Ve větším objektu jsou umístěny hlavní obytné místnosti, součástí menšího je garáž, sauna a zázemí pro hosty. Podrobný návrh interiéru včetně 3D vizualizací byl vytvořen pro hlavní obytné místnosti v každé budově, ostatní prostory na ně stylově a materiálově navazují.  

 

Cílem návrhu hlavního obytného prostoru ve větším objektu bylo vytvoření příjemného vnitřního prostředí určeného především k víkendovým pobytům, setkávání rodiny a relaxaci. V centru místnosti je navržen stůl z masivního dřeva, který může díky rozložení nabídnout dostatek míst nejen ke stolování, ale například i ke hraní společenských her. Velkou část prostoru zabírá dřevěná lavice na míru, která přechází v minimalisticky řešenou televizní sestavu. Jedním z požadavků klienta byla možnost skrytí televize, proto je tato část nábytku uzavíratelná a nechává tak vyniknout velké fixní okno s výhledem na Radhošť, před kterým je vytvořeno útulné sezení. V protější části místnosti je prostorná kuchyňská linka v černém matu doplněná o kompaktní pracovní desku imitující kámen.

 

V podkroví druhého objektu je navržena menší garsonka, která nabídne návštěvám veškerý komfort. Prostor je samostatně přístupný po venkovním schodišti. Jeho součástí je chodba s velkým úložným prostorem, kam se pohodlně vejde i zimní vybavení, samostatná koupelna a hlavní obytná místnost. Ta je pomocí vhodně navrženého a rozmístěného nábytku na míru rozdělena na kuchyňskou, odpočinkovou a spací část. Malá, ale prakticky zařízená kuchyň je od spací části oddělena zvýšeným barovým sezením orientovaným ke štítovému oknu, u kterého bude možné snídat s ničím nerušeným výhledem do krajiny. 

  • místo

    Moravskoslezské Beskydy | CZ

  • rok

    2023