fbpx

Hlavní obytný prostor v novostavbě rodinného domu působí díky převýšení přes dvě nadzemní podlaží velkoryse, nicméně jeho půdorysná plocha není příliš velká. Stěžejní pro tento návrh tedy bylo najít vhodnou dispozici, ve které bude mít místo velká kuchyň, rozkládací jídelní stůl, kávová a barová skříňka i obývací část. 

 

Klienti rádi vaří, proto si přáli především prostornou kuchyň. Tu tvoří dvě naproti sobě umístěné pracovní plochy, které jsou z hlediska pohybu v kuchyni praktické. Vysoké hmoty nábytku jsou umístěny pod galerií, směrem do prostoru je kuchyň otevřená. Dlouhý ostrůvek vytváří předěl mezi kuchyňskou a obývací částí a zároveň je využitý pro barové sezení. Vzhledem k předpokládanému častému využívání kuchyně byla zvolena odolná pracovní deska z umělého kamene v imitaci světlého mramoru, do které bylo možné zakomponovat praktický podstavný dřez s vyrézovanými odkapovými drážkami. 

 

Galerie na patře bude využita jako knihovna otevřená do hlavního obytného prostoru. Na otevřené podsvícené police na knihy navazuje nábytkové obložení stěny, v rámci kterého jsou skryty dveře a klimatizační jednotka. Prioritou klientů bylo zachování ničím nerušeného výhledu z velkého štítového okna. Z toho důvodu bylo zvoleno bezrámové zábradlí z čirého bezpečnostního skla. Výhledu byl přizpůsoben také design krovu a rozmístění závěsných stropních svítidel. 

 

Barevnou paletu si klienti přáli volit světlou s převahou šedých tónů a dřeva. Jediným barevně výrazným prvkem je smaragdově zelená sedačka, ke které je laděno křeslo na galerii. 

 

V rámci návrhu bylo mimo jiné myšleno na citlivé zakomponování prvků vzduchotechniky a klimatizace, chytré osvětlení interiéru i vyhrazení prostoru pro zeleň.

  • místo

    Bohdalice | CZ

  • rok

    2023