fbpx

Stylové rekreační bydlení na horách se v posledních letech stává čím dál populárnější. Výsledkem toho je vznik mnoha hotelů a apartmánů, které velmi často tvoří celé komplexy zajišťující jejich uživatelům veškerý komfort. Jedním z nich je i soubor investičních apartmánů v krkonošském Černém Dole.

 

V apartmánech byly již developerem dané standardy, které musely být při řešení interiéru zohledněny. Primárním cílem návrhu bylo vytvořit prostor, který bude odrážet horské prostředí a bude vhodný ke krátkodobému pronájmu jak z designového, tak i z praktického hlediska. 

 

Celkově je prostor řešen tak, aby sloužil především k relaxaci v přírodě a umožnil jeho dočasným obyvatelům vypnout od každodenních starostí a povinností. Zařízení je proto spíše minimalistické s důrazem na detaily v podobě plastických nástěnných obkladů inspirovaných dřevěnými prkennými obklady, netradičně řešeného stolového podnoží nebo kruhových úchytek designově sladěných s nástěnnými svítidly.

 

Na nábytku převažuje dřevo v dekoru světlého dubu, který byl vybrán ke standardizované podlaze. Páskový obklad v barvě lesa za kuchyňskou linkou je výrazným prvkem rozbíjejícím jinak zemitou barevnost interiéru. Přírodní motiv se promítl i do výběru odolné kompaktní pracovní desky imitující kámen nebo tapety za postelí v ložnici, jejíž textura evokuje kůru stromu.

  • místo

    Černý Důl - Krkonoše | CZ

  • studie

    2023

  • realizace

    2024