fbpx

Návrhy bytů v developerských projektech bývají většinou limitovány klientskými změnami a standardy. Stejně tak tomu bylo i v případě tohoto hlavního obytného prostoru v menším developerském projektu u Brna. Klienti ovšem přišli s dostatečným předstihem, což nám umožnilo do navržené dispozice z hlediska stavební přípravy více zasáhnout. 

 

Zásadní změnou bylo zrušení původně navrženého a ne příliš logicky umístěného kuchyňského ostrůvku. Nové uspořádání kuchyně ji částečně opticky odděluje od obývací části a zároveň zachovává volný průchod z obývacího pokoje do dalších částí domu.

 

Materiálové a barevné řešení z velké části ovlivňuje předem daný typ podlahy s poměrně výraznou kresbou a suky. Nábytek a stěny jsou proto řešeny jako hladké plochy v odstínech bílé, šedé a šedohnědé barvy, které doplňuje obklad s dekorem mramoru v kuchyni a pás 3D obkladu na stěně za sedačkou. 

 

Asi nejvýraznějším prvkem interiéru je velkorysé kruhové svítidlo, které pocitově „ukotvuje“ jídelní stůl volně umístěný v prostoru. 

 

  • místo

    Brno - Chrlice | CZ

  • rok

    2021