fbpx

Návrh interiéru v neotřelém designu vznikl ve spolupráci s architektkou Kateřinou Horych ze studia Atel!er architekti. Téměř celým bytem se ve větší nebo menší míře prolíná šedomodrá „dusty blue“ barva, kterou si do interiéru přáli klienti zakomponovat. Jejich dalším požadavkem bylo doplnit tuto barvu odstínem rose gold. V kombinaci s bílou, podlahou a nábytkem v běleném dubu a ornamentním „flutes“ sklem vznikl až snový interiér, jehož charakter je podtržen designem vybraných svítidel. 

 

Celkový barevný koncept vychází ze zónování bytu. V prostoru předsíně, navazujícího hygienického zázemí a podkrovní pracovny přístupné po na míru navrženém schodišti převažuje bílá barva. „Blok“ hlavního obytného prostoru s ložnicí, menším dětským pokojem a šatnou je sjednocen barvou dusty blue. Z celkového barevného řešení částečně vystupuje větší dětský pokoj, ve kterém je použita žlutá barva. Jednotícím prvkem interiéru je dřevěná podlaha a dřevěný dekor na nábytku, který je ve všech místnostech stejný. 

 

Hlavní obytný prostor je řešen poměrně netradičně i co se dispozičního řešení týče. Klienti jsou vášnivými kuchaři, takže jedním z jejich požadavků byla velká kuchyň. Ta tak zabírá značnou část prostoru. Dalším přáním byla možnost stolování většího počtu lidí a jejich přímá komunikace s hostitelem v kuchyni. Do kuchyňského ostrůvku je proto vetknut jídelní stůl, který je jednoduchým pohybem možné otočit do prostoru a umožnit sezení až devíti lidem. Variabilitě jídelního koutu je přizpůsobena i variabilita obývací části v podobě přesouvatelných sedacích modulů, které lze složit do jedné sedací soupravy, volně rozmístit jako křesla nebo odsunout ke stěně. V obývacím pokoji také nenajdete klasickou televizi. Promítání filmů si klienti budou vychutnávat na velkém plátně, které je umístěné nade dveřmi z ložnice. 

 • místo

  Hodonín | CZ

 • rok

  2022

 • spolupráce

  Ing. arch. Kateřina Horych | Atel!er architekti

 • vizualizace

  ZΛZDMI