fbpx

Řešená garsonka se nachází v panelovém domě v brněnské Líšni s krásným výhledem na město Brno. Panelová konstrukce domu a malá plocha bytu do značné míry omezovaly dispoziční úpravy. Požadavkem klientky byla především velká koupelna, které je docíleno jejím zvětšením na úkor předsíně a spojením s původním samostatným WC. Díky tomu se do koupelny pohodlně vejde velký sprchový kout, prostorná umyvadlová skříňka i pračka. 

 

Částečným rozdělením hlavního obytného prostoru příčkou vznikl blok s kuchyňským a spacím koutem. V rámci konstrukce postele jsou skryty rozvody pro kuchyň, takže nebude nutné větší snížení podhledu nebo přizdívání v jiných částech bytu. Nábytek v prostoru před oknem je řešen volně tak, aby bylo možné jej přemisťovat podle potřeb uživatelky. Samozřejmostí také bylo do bytu dostat maximum úložných prostor. 

 

V garsonce bydlí mladá slečna, což se odrazilo na celkovém ladění interiéru. V koupelně i v kuchyni je použit obklad s dekorem hravého terazza, ke kterému je barevně laděn ostatní nábytek. Vzhledem k velikosti bytu jsou použity především světlé odstíny, které kontrastují s černým kováním, bateriemi a svítidly. Byt bude v budoucnu pravděpodobně určen k pronájmu, proto byl jeho design navržen i s ohledem na to, aby zaujal případné zájemce.   

  • místo

    Brno - Líšeň | CZ

  • rok

    2022