fbpx

Cílem návrhu tohoto interiéru bylo vytvořit účelné praktické bydlení v pánském stylu pro jednoho obyvatele, který má rád přírodu a hory, nebojí se tmavších barev a příliš neholduje vaření. Byt je součástí rozsáhlého developerského projektu SUOMI Hloubětín a jako u většiny developerských projektů jsme se i v tomto případě museli vypořádat s ne vždy ideálním stavem. Podlahy zůstávají stávající, bez větších zásahů si majitel přál nechat i koupelnu. Naopak v již hotových elektroinstalacích budou provedeny změny tak, aby vyhovovaly novému návrhu. 

 

V bytě je navržen kompletně nový nábytek na míru, který je v každé místnosti doplněn typovými koženými a dřevěnými prvky a výraznými svítidly. Ty celkově jednoduchý koncept rozbíjí materiálově i barevně. Vstupní prostor bytu je laděn do tmavých barev, atypickým prvkem je dlouhá police z masivního dřevěného trámu a repasovaný rám ze starého průmyslového okna využitý na fotky. Oba prvky si přál majitel do návrhu zakomponovat. 

 

V hlavním obytném prostoru bylo zpracováno několik dispozičních variant, z nichž jako vítězná vyšla ta s barovým sezením a přímou návazností televizní sestavy na kuchyňskou linku. Dominantou místnosti je velké svítidlo z netkané recyklované textilie nad sedačkou a masivní konferenční stolek z jednoho kusu dřeva. 

 

Do ložnice se nám kromě postele a úložných prostor podařilo vměstnat i menší pracovní místo. Nábytek na míru je zde skombinován s luxusní typovou postelí Javorina z běleného dubu, nad kterou vyniká skleněné svítidlo od české značky BOMMA.   

  • místo

    Praha | CZ

  • studie

    2023