fbpx

„Celkově aby prostor působil útulně, trochu dramaticky a extravagantně, nadčasově s nedbalými doplňky. Můžete být odvážná.“

 

Tak znělo zadání návrhu interiéru tohoto bytu na okraji Brna, který charakterizuje čistota prostorového řešení, světlo, přírodní materiálová a barevná paleta a nepravidelnost v detailech. 

 

Netypicky řešená dispozice bytu vychází z jeho konstrukčního omezení, kdy je půdorys rozdělen dvěma vzájemně kolmými nosnými stěnami. Klienti si přáli ze současného 2+kk vytvořit 3+kk, avšak bez zásahu do těchto nosných stěn. Všechny nenosné příčky byly zrušeny a přesunutím koupelny do nevyužívané části stávající chodby vznikl jeden velký pokoj. Jedná se v podstatě o dva pokoje v jednom – pomocí nábytkové vestavby je zde vytvořena malá samostatná ložnice oddělitelná od dětského pokoje. 

 

Jednotlivé funkční zóny jsou vymezeny tzv. colorblockingem. Spací část pro děti je zvýrazněna tmavě zelenou barvou, ložnicová část temně modrou. Druhá barva je oblíbenou barvou majitelky bytu, proto je použita i na kuchyňskou linku a jednu celou stěnu v hlavním obytném prostoru. 

 

Také v hlavní obytné místnosti byly pro dosažení otevřeného a maximálně vzdušného prostoru zrušeny všechny vnitřní příčky. Prostoru dominuje kvalitní dřevěná podlaha v chevron vzoru, která se opakuje i ve druhé obytné místnosti. V převážné části interiéru jsme i vzhledem k jeho velikosti pracovali se světlými neutrálními odstíny. Důraz byl také kladen na texturu jednotlivých povrchů – hladké matné plochy nábytku v kontrastu k nepravidelnému lesklému povrchu keramických obkladů, hrubé povrchy svítidel v kontrastu k hladkým stěnám, zvlněný povrch flutes skla apod. 

 

Vzhledem k velikosti bytu bylo stěžejní dostatečné množství úložných prostor, které jsou řešeny především jako vestavěné skříně. V rámci skříně v chodbě jsou zároveň nenápadně zakomponovány dveře do koupelny.

  • místo

    Brno | CZ

  • studie

    2024